Tr:Portage Package Manager

From Sabayon Wiki
Revision as of 08:03, 18 November 2012 by Hatalar205 (talk | contribs) (Portage Sayfaları)

(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Jump to: navigation, search
i18n: de en tr

Uyarı

Portage paket yöneticisi öntanımlı paket yöneticisi değildir. Sadece Portage sistemini ve bayrakların sistemine ne yapacağını anlayan ileri kullanıcılar tarafından kullanılabilir.Eğer Portage kullanmak ve Sabayon Linux kurulumunuzu KARIŞTIRMAK istiyorsanız, kendi başınasınız. Bu size büyük uyarımız, o halde dikkat edin.

Portage Hakkında

Portage Gentoo Linux tarafından kullanılan bir paket yönetim sistemidir. Gentoo bazen işletim sistemini neredeyse bağımsız yapan Portage'ın aşırı esnekliğinden dolayı meta-dağıtım olarak gösterilir. (http://en.wikipedia.org/wiki/Portage_(software) ). Sabayon Linux Gentoo tabanlıdır, ama biraz farklıdır. Portage Sabayon için ön tanımlı paket yöneticisi değildir ve sadece yüksek Gentoo tecrübesine sahip olanlar tarafından kullanılmalıdır. Sabayon Linux Entropy Server ikili paketleri getirmek için Portage'ı kullanır, yaşamınızı daha kolaylaştırır.

Bu Sayfa Hakkında

Bu sayfa Entropy NASIL makalelerinden ayrılmış Portage NASIL makaleleridir. Eğer bir Portage NASIL makaleniz varsa, lütfen buraya ekleyin.

NASILlar

Portage Sayfaları