Cs:Rozdělení disků

From Sabayon Wiki
Revision as of 15:50, 21 October 2012 by Jablko (talk | contribs)

(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Jump to: navigation, search

Rozdělení disků

Dualboot cs 1.png

Nejprve vyberte volbu Vytvořit oddíly ručně a klepněte na tlačítko Další.

Dualboot cs 2.png

Vyberte volné místo, kam chcete instalovat Sabayon a klikněte na tlačítko Vytvořit.

Dualboot cs 3.png

Vyberte volbu Standardní oddíl a klepněte na tlačítko Vytvořit.

Dualboot cs 4.png

Nejprve vytvořte oddíl /boot se souborovým systémem ext3. Takže do políčka Připojit do napište /boot. Typ systému souborů vyberte ext3. V políčku Velikost (MB) ponechte hodnotu 500. Pokud ale potřebujete ušetřit místo a nechcete mít na vašem počítači mnoho kernelů, můžete tam zadat i 32. To je dostatečná velikost pro běžného uživatele. Klikněte na Budiž.

Dualboot cs 5.png

Nyní vyberte znova volné místo a znova stiskněte tlačítko Vytvořit. Opět vyberte volbu Standardní oddíl a klepněte na tlačítko Vytvořit.

Teď vytvořte oddíl swap. Políčko Připojit do nechte prázdné a jako Typ systému souborů zvolte swap. Vyplňte políčko Velikost (MB) - je doporučeno mít swap oddíl velký jako dvojnásobek vaší paměti RAM. Pokud tedy máte velikost RAM paměti 4 GB, vaše swap bude velká 8 GB. Pozor, velikost je v MB!!!

Klepněte na tlačítko Budiž.

Dualboot cs 6.png

Nyní vyberte znova volné místo a znova stiskněte tlačítko Vytvořit. Opět vyberte volbu Standardní oddíl a klepněte na tlačítko Vytvořit.

Vytvořte oddíl root. V políčku Připojit do bude napsáno /. Typ systému souborů opět zvolte podle sebe, pokud jste u /boot zvolili ext3, vyberte ext3 i zde. Velikost oddílu bude zbytek volného místa.

Klikněte na Budiž.

Dualboot cs 7.png

Toto je naše konečné nastavení disku. Vaše nastavení disku se může trochu lišit, tento obrázek je zde pouze pro ilustraci jak to může vypadat.

Pokud chcete cokoli upravit, jednoduše vyberte požadovaný oddíl a klikněte na tlačítko Upravit.

Pokud jste s vaší konfigurací spokojeni, pokračujte klepnutím na tlačítko Další.

Zavaděč systému

Stop.png
O něco dále se vás instalační program bude ptát kam chcete instalovat zavaděč systému. Zde klikněte na tlačítko Změnit zařízení a ujistěte se, že je vybrána volba Hlavní zaváděcí záznam (MBR). Pokud byste vybrali První sektor zaváděcího oddílu, potom by se mohlo stát, že byste už nenastartovali Windows.
Dualboot cs 8.png