Cs:Časté dotazy(FAQ):Zvuk

From Sabayon Wiki
Jump to: navigation, search

Zvuk

Nefunguje mi zvuk, co mám dělat?

  • Podívejte se, jestli váš počítač našel zvukovou kartu. To zjistíte takto: v příkazové řádce zadejte su, aby jste se stali rootem a pak zadejte alsaconf. Doufejme, že se vaše karta zobrazí; nyní ji vyberte a zvuk by měl fungovat.
  • Potom můžete použít alsamixer, aby jste si přizpůsobili vaše nastavení zvuku. Stiskněte F6, aby jste vybrali vaši kartu v ALSAMixeru a ujistěte se, že žádné zvukové kanály nejsou ztlumené a že hlasitost zvukových kanálů je nastavena tak, aby byla slyšitelná.
  • Pokud máte kartu HDA-Intel, podívejte se prosím sem

Jak mohu určit jakou zvukovou kartu mám?

Zadejte příkaz lspci | grep -i audio jako root.

Jak mám nainstalovat alsa-driver tak, aby nebyl v jádře?

Sabayon Linux přichází s ALSA zabudovaném v jádře. Nemůžete instalovat alsa-drivers pokud je ALSA zabudovaná do jádra. Musíte odstranit ALSA z jádra předtím, než nainstalujete balíček alsa-driver. Zadejte tedy su, aby jste se stali rootem. Pak zadejte následující příkazy:

# cd /usr/src/linux
# make menuconfig
# make && make modules_install
# cp arch/i386/boot/bzImage /boot/kernel_name <--zaměňte kernel_name za aktuální název jádra
  • Restartujte počítač
# emerge alsa-driver

Proč musím spustit alsaconf pokaždé, když restartuji počítač?

Obvylke se to stává, pokud máte v počítači více než jednu zvukovou kartu. Spousta lidí má zvukové karty načteny(on-board) a pak přepne na lepší zvukovou kartu. Vypněte vaši on-board zvukovou kartu přes BIOS. Pokud pak znovu spustíte alsaconf, ALSA obnoví váš zvuk pokaždé, co restartujete počítač.

Zpět na Časté dotazy(FAQ)

Hlavní strana