Cs:Časté dotazy(FAQ):LiveCD/DVD

From Sabayon Wiki
Jump to: navigation, search

Nelze nabootovat LiveCD/DVD.

Ujistěte se, že váš md5 součet je správný a že jste vypálili ISO obraz tak pomalu, jak je to jen možné a s ověřovaným vypalováním (Burn Verify). Toto je hodně důležité a vždy budete dotázáni zda jste to provedli, takže to udělejte.

  • Použijte cheat codes -- Stiskněte klávesu F5 v LiveCD/DVD menu a zadejte váš(vaše) cheat code(s) do kolonky, která se objeví.
  • pokud máte stále problémy, popište na Sabayon Linux fóru váš hardware a zeptejte se jaké cheat code(s) by jste měli použít. Možná někdo další má nebo měl ten samý problém a našel způsob jak LiveCD/DVD spustit.

Mám použít 32-bitovou nebo 64-bitovou verzi?

Toto je nekončící, diskutovatelná otázka. Pro nové uživatele je 32-bitová verze lehčí k provozu zatímco 64-bitová může být trochu složitější. Vše by mělo pracovat ve 64-bitové verzi i ve 32-bitové verzi. Mějte na paměti, že stále většinou používáte 32-bitové aplikace. Průměrný desktopový uživatel neuvidí výhody 64-bitového systému. Navrhuji lidem, aby zkusili obojí a rozhodli se sami. Většina lidí používá 32-bitovou verzi. Můžete se poohlédnout na Googlu aby jste získali více informací. 64bitů se zdá být směrem, kterým se věci vyvíjejí, i když většina aplikací je stále 32-bitová. 64-bitové verze jsou dnes více podporovány a stávají se rozšířenějšími. 64-bitové verze jsou v současné době bezpečnější, ačkoli většina 64-bitových systémů používá multi libraries. Multi libraries vám umožňují používat 64-bitové i 32-bitové aplikace najednou. 64-bitový systém, který používá multi libraries bude mít jistou míru zranitelnosti jako 32-bitový systém.

Mohu instalovat Sabayon Linux bez toho, abych vypaloval ISO na CD nebo DVD?

Ano můžete instalovat i pokud nemáte CD nebo DVD vypalovačku. Pokud váš počítač umí bootovat z USB klíčenky (flash disku), je další možností použít UNetbootin nebo podobný program, aby jste nainstalovali Sabayon Linux ISO na USB klíčenku a vytvořili tak bootovací USB klíčenku (která je zřejmě rychlejší než LiveCD/DVD). Pak můžete bootovat z USB klíčenky a instalovat z ní Sabayon Linux stejným způsobem, jako kdyby jste instalovali z LiveCD/DVD.

Zpět na Časté dotazy(FAQ)

Hlavní strana