Cs:Časté dotazy(FAQ):Grafické karty

From Sabayon Wiki
Jump to: navigation, search

Video

Mám starší kartu NVIDIA, jaký ovladač potřebuji?

Potřebujete porovnat parametry vaší karty s informacemi níže, abyste zjistili, jaký ovladač je pro vaši kartu nejlepší:

Potřebuji pomoc s mojí AMD/ATI kartou!

Zde můžete najít pomoc:

Jak nastavím AIGLX na své kartě ATI?

Jak nastavím duální monitory?

Osobně používám dvojitý pohled (twin view) a s Compiz-Fusion to funguje skvěle. Podívejte se na Gentoo Wiki article X.Org/Dual Monitors

Grafická karta funguje na LiveCD/DVD, ale po instalaci už ne. Co s tím?

Pokud vaše grafická karta fungovala na LiveCD/DVD, nabootujte systém z LiveCD/DVD a zkopírujte soubor xorg.conf z tohoto systému do vaší instalace na pevném disku. Existuje několik možností jak to udělat. Vždy nejprve zálohujte soubory (v tomto případě xorg.conf z vaší nainstalované verze Sabayounu), než začnete něco měnit!

  • 1. možnost - Nabootujte LiveCD/DVD, jděte do /etc/X11/ a zkopírujte soubor xorg.conf do vaší nainstalované verze Sabayonu. Měli byste být schopni se dostat do vaší nainstalované verze Sabayonu přes adresář /media (cesta bude něco jako /media/mujdisk/etc/X11/). Restartujte počítač a měli byste mít to, co jste měli na LiveCD/DVD.
  • 2. možnost - Nabootujte LiveCD/DVD, jděte do /etc/X11/xorg.conf a použijte něco jako http://www.pastebin.ca aby jste tam zkopírovali váš soubor xorg.conf. Poznamenejte si URL tak, že až nastartujete vaší nainstalovanou verzi Sabayonu, budete mít k souboru přístup. Potom přepište váš stávající xorg.conf tím, který jste dostali z LiveCD/DVD.
  • Pokud vaše grafická karta stále nefunguje, může být užitečné zjistit, jaké máte ovladače. Zkuste přeinstalovat vaše video ovladače, ale před přeinstalací se ujistěte, že máte poslední vydané ovladače. Uživatelé karet NVIDIA, přesvědčte se, že používáte správné ovladače pro vaši kartu. Pro další informace se podívejte sem Check out the Nvidia Howto nebo sem Also the Nvidia Guide.

Jak se dozvím jakou verzi Sabayonu jsem si nainstaloval?

# cat /etc/sabayon-release

Sabayon Linux je 'rolling release' distribuce. To znamená, že pokud upgradujete vaší instalci přes Entropy nebo Portage, potom vaše instalace nebude dále verzí zaznamenanou v /etc/sabayon-release, protože tento soubor ukazuje verzi LiveCD/DVD, kterou jste použili k instalaci Sabayon Linuxu.

Zpět na Časté dotazy(FAQ)


Hlavní strana