Cs:Časté dotazy(FAQ):3D Desktop/Compiz

From Sabayon Wiki
Revision as of 10:10, 18 July 2012 by Jablko (talk | contribs) (Vytvoření stránky)

(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Jump to: navigation, search

Otázky ohledně 3D Desktopu/Compiz

Krychle fungovala v LiveCD/DVD, ale po instalaci nefunguje, co teď?

Nyní je to složitější, protože musíme zjistit více věcí. Podívejte se sem. Budete potřebovat pomoc z Sabayon Linux fóra nebo IRC. Nejprve Vám doporučuji zkusit najít zdroj vašeho problému. Jakmile se přihlásíte, otevřete Terminál a napište do příkazové řádky fusion-icon. Podívejte se, jakou chybovou zprávu příkaz vypíše. Pro získání pomoci pošlete chybovou zprávu s vaším požadavkem. Ujistěte se také, že jste nainstalovali nejnovější ovladače pro vaší video kartu.

Jak aktualizuji Compiz-Fusion na nejnovější vývojovou verzi?

Máme návod na fóru, který je aktualizován zároveň s tím, jak se Compiz-Fusion vyvíjí. Toto platí pro uživatele Portage.

Jak poznám, jestli bude moje karta fungovat s Compiz-Fusion?

Máme seznam karet, který spravuje komunita a zjišťuje, jestli karta funguje nebo ne. Není to kompletní seznam, ale může být dobré si ho prohlídnout.

Kde mohu získat další pomoc ohledně Compiz-Fusion?

Na fóru podpory.

Jak nainstaluji KDE 4.x.x pomocí Equo?

# equo install kde-meta-4.x.x

Nahraďte x verzí KDE, kterou chcete instalovat.

Jak zapnu automatické přihlášení?

Otázkou je, jestli jej opravdu chcete vypnout. Pokud ano, měli byste si vzít kladivo a opakovaně se s ním mlátit do hlavy. Přihlašování, zvláště jako normální uživatel, ne root, je základní ale silné bezpečnostní opatření. Nepřátelské programy nemohou být automaticky spuštěny ve vašem systému, pokud se přihlásíte jako normální uživatel. Také nikdo nemůže náhodně nebo úmyslně najít vaši sbírku porna, historii hledání na google nebo vaše emaily pouze jednoduchým stisknutím tlačítka spouštějícího počítač, pokud si nastavíte uživatele s heslem. Prosím podívejte se sem, jak nastavit automatické přihlašování.

Jak mohu změnit umístění oznámení?

Standardně verze Sabayonu s GNOME používají notify-osd. Je vyvinuta firmou Canonical a Mark Shuttleworth říká, že umístění nemůže být konfigurovatelné [1]. Pokud tedy chcete, aby se vám oznámení zobrazovala v jiném rohu, musíte odinstalovat notify-osd a nainstalovat notification-daemon.

Poté bude možné změnit pozici oznámení pomocí
$ notification-properties
.


Zpět na Časté dotazy(FAQ)


Hlavní strana